Menü

BAŞKANININ MESAJI

BAŞKANININ MESAJI

Gelişmiş Ülkelerde, karayolu ulaşımında trafik kazalarının azaltılmasına yönelik yapılan araştırmalarda, yatay ve düşey trafik uygulamalarının önemi uzun yıllar önce kanıtlanmıştır. Yollarda yapılan ve çeşitli anlamları olan çizgiler ve levhalarla sürücüyü devamlı uyaran bu uygulamalar son yıllarda ülkemizde de önemi anlaşılmıştır. Can ve mal güvenliğinin korunmasında değerli katkılarda bulunan yatay işaretleme sektörüne, Altekma Şirketler Grubu olarak katkıda bulunuyor olmaktan da ayrıca gurur duyduğumu belirtmeliyim.

Signatekma A.Ş. firmamız, Dünya'da kullanılan tüm yol çizgi boyalarını, Dünya standartlarında ve Türkiye asfalt yapısı ve ilkim koşullarına göre revize edilmiş şekilde üretiyoruz. Günümüzde önemi artan çevreci ürünlerin, Türkiye'de yol çizgi sektöründe de kullanılması adına yaptığımız çalışmalar 2014 yılı itibariyle meyvelerini vermeye başladığını görmek, beni ayrıca mutlu etmektedir. Bu çalışmaların yanı sıra hammadde tedarikçilerimizle ortak yürüttüğümüz AR-GE çalışmalarında, Termoplastık yol çizgi boyalarına muadil olabilecek püskürtülebilir çift kompenantlı yol çizgi boyaları geliştirdik. Tüm bu çalışmaların ülke kaynaklarının daha etkin kullanımına vereceği katkıları önümüzdeki yıllarda hep beraber göreceğimize inanıyorum.

Altekma A.Ş. firmamız, 20 yıllık tecrübesiyle, püskürtme konusunda uzman bir firmadır. Türkiye'de özellikle Belediyelerimizin ekipmanlaşmasında büyük çaba sarf eden firmamız, Türkiye'nin her bölgesinde, belediyelerimize ekipman sahibi yaptığı gibi, uzman kadrolar yetişmesi içinde katkı sağlamaktadır. Boya, makine ve uygulama konusunda ustaların formasyonunu tamamlamadan makinaları teslim etmeyen ekiplerimiz, yatay işaretleme sektörüne nitelikli iş gücü yetiştirerek sektörün gelişimine önemli ama görünmeyen bir hizmet sunmaktadır.

Grup bünyesinde ayrıca Boytekma A.Ş. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde kamu kuruluşlarına ve özel sektöre yol çizgi taahhüt işleri yapmaktadır. Bu konuda Türkiye ihtiyacının %30' unu karşılayarak sektörde bir çok konuda öncülük yapmaktadır.

Özetle, uygulamada başarının yakalanması için boya ile makinenin uyumu çok önemli olduğu kadar, nitelikli iş gücünün de önemi büyüktür. Çizgide başarı için; "İyi boya, iyi ekipman ve iyi ekip" şarttır.

"Yol çizgi el kitabını" bilgilerinizi tazelemek ve bilmediğiniz konularda sizlere yardımcı olabilmek için hazırladık. "Çizgimiz Doğruluk, ilkemiz Kalitedir" sloganıyla koyulduğumuz bu yolda, sektörün önünü tıkamaya çalışanlara inat, kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz...

Yönetim Kurulu Başkanı

Hulusi DURMUŞ